Nový Ford Tourneo Connect

Zpět na kategorii


Ford konečně ukázal první plod předloni oznámené spolupráce s Volkswagenem, a představuje nový Tourneo Connect, všestranný víceúčelový vůz pro pracovní povinnosti i rodinnou zábavu!

Nové Tourneo Connect je ideálním řešením pro aktivní životní styl. Nabízí komfortní a vysoce flexibilní interiér, možnost sedmi plnohodnotných sedadel a výběr ze dvou délek karoserie. S přehledem zvládne široké rozpětí rolí od přepravy volnočasového vybavení až po pracovní využití v menší firmě.

Do inteligentní kabiny s permanentním online připojením nalezly cestu nejmodernější technologie digitálního kokpitu, zatímco rozsáhlý soubor propracovaných asistenčních systémů zvyšuje komfort i bezpečnost jízdy. K novým funkcím patří asistované řízení nebo asistent couvání s přívěsem, který značně usnadní manévrování s přípojným vozidlem. Ve standardní výbavě je autonomní nouzové brzdění s varováním před hrozící srážkou, parkovací čidla vpředu i vzadu, klasický tempomat s omezovačem rychlosti nebo sledování únavy řidiče.

Nabídka variant hnacího řetězce, jejímž základem jsou nové úsporné zážehové i vznětové motory, se poprvé rozrůstá o pohon všech kol a také o kombinaci zážehové jednotky se samočinnou převodovkou. Ford předpokládá, že hodnoty spotřeby paliva budou nejnižší ve své třídě.

„Zcela nové Tourneo Connect je prvním představitelem vzrušující nové generace vozů Tourneo od Fordu. Jeho nový svěží design, sedmimístná všestrannost a nová technologie pohonu všech kol spolu s nepostradatelnými online funkcemi tvoří vítěznou kombinaci pro naše zákazníky,“ řekl Hans Schep, ředitel Ford Pro pro Evropu. „Vzali jsme vlastnosti, jichž si zákazníci cení, a pozvedli je na vyšší úroveň. Vzniklo tak Tourneo Connect připravené čelit jakékoliv výzvě – ať už pracovní, nebo volnočasové.“

Interiér nového Tournea Connect nabízí více komfortu, aniž by tím utrpěla praktičnost, jíž si zákazníci na tomto modelu tolik cení. Rozměrné posuvné dveře na obou stranách velmi usnadňují nastupování a vystupování v omezeném prostoru, kde by konvenční dveře nebylo možné zcela otevřít. Nechybí dostatek držáků nápojů, odkládacích přihrádek a nabíjecích konektorů, zatímco díky na přání dodávané panoramatické prosklené střeše a dvouzónové klimatizaci vládne v interiéru vzdušnost a tepelná pohoda. V rámci příslušenství jsou k dispozici odolné pryžové rohože, které se snadno čistí.

Do vozů lze objednat ergonomická sedadla s nastavitelnou délkou sedáku a ve čtyřech směrech elektricky seřiditelnou bederní opěrkou. Tato sedadla se pyšní certifikací od nezávislé německé organizace Aktion Gesunder Rücken e.V. (AGR, iniciativa za zdravější záda).Nové Tourneo Connect dává na výběr ze široké palety zážehových i vznětových motorů a Ford předpokládá, že hodnoty spotřeby paliva budou nejlepší ve své třídě. Předběžné údaje začínají na 4,9 l/100 km. Poprvé bude možné tento model objednávat s pohonem všech kol a zážehový i vznětový motor lze na přání kombinovat se samočinnou převodovkou.

Standardně jsou všechny pohonné jednotky spřaženy se šestistupňovou převodovkou. Na přání lze objednat sedmistupňovou samočinnou skříň PowerShift, která se díky dvouspojkové konstrukci vyznačuje rychlými a plynulými změnami rychlostních stupňů. Dynamicky založení řidiči mohou přizpůsobit chování převodovky svým preferencím volbou jízdního režimu Sport, popřípadě využít pádla pod volantem pro ruční řazení.Pohon všech kol lze kombinovat s motorizací 2.0 EcoBlue 90 kW a šestistupňovou manuální převodovkou. Zvolené technické řešení nijak neomezuje vnitřní prostor vozu a neznamená ani zvýšení nakládací hrany. Zákazníci, kteří se častěji pohybují po nezpevněných cestách, si mohou už z výroby objednat ochranu pod motorem.

Objednávky automobilka otevře na začátku roku 2022, a prvních aut si zákazníci dočkají na jaře téhož roku.

Zdroj: FordMedia

 

Můžeme vám pomoci s výběrem vozu?

Volejte +420 778 44 77 41