Nový Fiat Scudo - kompaktní van pro opravdové profesionály

Zpět na kategorii


Nové Scudo se může pochlubit nejlepším dojezdem ve své třídě, a to až 330 km v cyklu WLTP. Elektrické Scudo je tak ideálním pracovním nástrojem pro všechny, kteří pracují ve městě a na předměstích.

PLNĚ ELEKTRICKÉ BATERIOVÉ VOZIDLO BEZ KOMPROMISŮ


Verze s nulovými emisemi se může pochlubit i jedinečnou flexibilitou z hlediska perspektivy pro klienta. Nabízí totiž dvě velikosti baterie – 50 a 75 kWh, nabíjení střídavým proudem o výkonu 11 kW a stejnosměrným proudem až 100 kW, kdy je možné větší z obou baterii nabít na 80% za pouhých 45 minut.

Užitečná hmotnost je stejná bez ohledu na použité hnací ústrojí a patří mezi nejlepší v segmentu: objem nákladového prostoru dosahuje až 6,6 m3, užitečná hmotnost činí přes 1 t a tažná kapacita je 1000 kg.

VŮZ PRO PROFESIONÁLY S KOMFORTEM A JÍZDNÍMI VLASTNOSTMI OSOBNÍHO VOZU

Cílovou skupinou nového modelu jsou profesionálové, kteří své vozidlo používají denně 8 hodin a více. Dalším faktorem, který byl ve fázi designu velmi důležitý, byl proto komfort. Cílem nového modelu Scudo je nabídnout práci bez zbytečného stresu, čehož je dosaženo prostřednictvím různých řešení, jakými jsou pozice řidiče podobná té v osobním automobilu, špičkové odhlučnění kabiny a minimální přenos vibrací.

BEZPEČNOST: KOMPLETNÍ SADA ASISTENČNÍCH SYSTÉMŮ ADAS

Nové Scudo nabízí kompletní sadu bezpečnostních a asistenčních systémů ADAS (Advanced Driver Assistance Systems). Patří mezi ně:

  • automatické rozpoznávání dopravního značení;
  • automatické nouzové brzdění v případě hrozící kolize;
  • varování při opuštění jízdního pruhu, které informuje řidiče, jakmile vybočí z daného jízdního pruhu;
  • monitoring mrtvého úhlu, který poskytuje upozornění na všechna vozidla nacházející se v slepých úhlech vnějších zpětných zrcátek.

Vozidlo je rovněž vybaveno systémem varování na překážky ve směru jízdy, varováním před čelním nárazem a praktickou zadní kamerou, která nabízí 180° panoramatický výhled, což maximálně usnadňuje parkování.

GENIÁLNÍ MODULARITA

Nové Scudo bylo navrženo jako všestranné užitkové vozidlo, které však působí jako osobní automobil. Nabízí chytrá řešení i kompaktní rozměry. Nové Scudo je k dispozici také ve verzi pro přepravu cestujících, a to jak pro firemní, tak i soukromé účely. Interiér je plně konfigurovatelný a nabízí až 9 míst. Sedadla jsou sklopné pro zvětšení přepravní kapacity podle potřeby. Díky skládací přepážce umožňuje proti standardní dodávce přepravu dalších tří cestujících.

Jednou ze silných stránek modelu jsou samotné rozměry: výška 1,90 metru umožňuje snadný přístup do podzemních garáží. V kombinaci s délkou 5 m až 5,3 m ve verzi Maxi se jedná o vozidlo, které „převeze cokoli a dojede kamkoli“. K dispozici – pro specifické potřeby ve městě – je také exkluzivní verze „S“, která v sobě skrývá všechny výhody modelu Scudo na délce pouhých 4,6 metru.

Objemy nákladového prostoručiní 4,6, 5,3 nebo 6,1 m3 v závislosti na rozvoru.Nosnost dosahuje až 1,4 t. Před sebou tak máme naprosto nekompromisní Scudo.KONFIGURACE A HNACÍ ÚSTROJÍ

Poctou pověsti flexibilního a víceúčelového vozu jsou i čtyři konfigurace (Van, prodloužená kabina, kabina s platformou a Combi M1), tři stupně výbavy (Easy, Business a Lounge), čtyři vznětové motorizace a elektrické hnací ústrojí. S elektrickým pohonem je k dispozici celá řada, od dodávky po kabinu, prodlouženou kabinu a kombi s až 9 místy k sezení. Takto široká nabídka zvyšuje atraktivitu modelu Scudo, které může sloužit pro přepravu cestujících nebo zboží, jako společník všech řemeslníků, a dokonce i cestovatelů.

Nabídka hnacích ústrojí vyhoví všem potřebám. Kromě elektrické verze - vybavené elektromotorem o výkonu 100 kW (136 k) - jsou k dispozici také čtyři vznětové motory: 1,5 l s výkonem 102 k nebo 120 k v kombinaci se šestistupňovou manuální převodovkou; 2,0 l s výkonem 145 k v kombinaci s osmistupňovou manuální nebo automatickou převodovkou nebo 177 k ve spojení s účinnou osmistupňovou automatickou převodovkou.

Nové Scudo je připraveno stát se velkým jménem v segmentu lehkých dodávek kategorie D. Řada je schopna naplnit požadavky jak samostatně výdělečných osob, tak i manažerů vozových parků, to vše díky efektivním řešením, které zaručují kontinuitu podnikání a ziskovost. Zařazení verzí s nulovými emisemi do nabídky Scudo je také dalším kouskem do skládačky postupné strategie elektrifikace řady Stellantis. Očekává se, že právě tyto verze přitáhnou zájem podnikatelů, kteří dbají na ziskovost svého podnikání a zároveň respektují naše životní prostředí.

Zdroj a foto: Stellantis Media

 

Můžeme vám pomoci s výběrem vozu?

Volejte +420 778 44 77 41