Mercedes-Benz představuje plány pro elektrifikaci a výkonnější třídu X

Zpět na kategorii


Divize užitkových vozidel Mercedes-Benz Vans chce do firem dodávat celková logistická řešení, což bude v brzké době nezbytně znamenat velký příklon k elektromobilitě. Na druhé straně se ale objevuje také třída X s novým vznětovým šestiválcem.

V rámci rostoucí ekonomiky se i užitková divize Mercedesu těšila za rok 2017 solidním prodejním úspěchům. K zákazníkům se dostalo bezmála 401 000 vozů, což je oproti roku 2016 nárůst o 12 % a jedná se o celkově čtvrtý rekordní rok v pořadí.

Krom toho lze očekávat, že odbyt dramaticky poroste i do budoucna a to díky nové třídě X. Pick-up sdílející svou techniku s japonským Nissanem Navara, stihl jen za poslední dva měsíce roku 2017, kdy se začal prodávat, potěšit 3300 zákazníků. Samozřejmě zde lze namítat, že si velká spousta lidí nekupuje třídu X coby pracovní vůz. Vůz s korbou si dost lidí pořizuje i místo klasického osobáku.

Třída X se navíc nově stává ještě zajímavější, neboť Mercedes představil očekávanou vrcholnou motorizaci, doplňující v nabídce stávající čtyřválec Nissanu. Nově si lze objednávat také třílitrový dieselový šestiválec s permanentní čtyřkolkou (u čtyřválce je čtyřkolka připojitelná ručně) a sedmistupňovou automatickou převodovkou.

Výkon nového třílitru činí 192 kW a točivý moment se pyšní hodnotou 550 Nm, dosahovanou již ve 1400 otáčkách za minutu.

Tažným koněm nabídky Mercedes-Benz Vans ale i nadále zůstává hlavně modelová řada Sprinter. Její nová generace se představila před pár měsíci a do prodeje jde vůz v létě letošního roku. Krom toho je na cestě také menší elektrická dodávka eVito a právě elektrifikace je téma, o kterém uslyšíme nejen ze strany Mercedesu docela často. Již v roce 2019 má totiž přijít na trh právě i elektrický Sprinter.

V rámci zahájení prodejů elektrických dodávek, spouští Mercedes i doprovodné programy. Odběratelům dodávek bude Mercedes poskytovat poradenství, týkající se elektrifikace flotily. Součástí myšlenky je také využití aplikace eVan Ready. Skrz mobilní telefon má aplikace sbírat záznamy o reálně absolvovaných trasách dodávky a na základě dat vyhodnocovat, zda by se dala dieselová dodávka nahradit elektrickou. Zákazníkovi je potom nabídnut komplexní profil pro zavedení elektrického modelu do flotily.

 

Můžeme vám pomoci s výběrem vozu?

Volejte +420 778 44 77 41

-->