Tatra přináší knihu o dakarském speciálu a nový kalendář

Zpět na kategorii


Tuzemská Tatra přichází těsně před propuknutím Vánoc s poměrně zajímavými náměty na dárky. Svým blízkým milovníkům Tatry – a takových je celá řada – můžete udělat radost třeba kalendářem s tématikou hasičských vozů, nebo zajímavou knihou, mapující život prvního dakarského speciálu z Kopřivnice.

Kdo by chtěl mít svou sbírku tatrovácké literatury skutečně kompletní, může sáhnout ještě po letošním anglickém vydání knihy Tatra Immortal. Ta ovšem není jen strohým anglickým překladem starší knihy „Tatra Nesmrtelná: 120 let výroby automobilů v Kopřivnici“. Oproti českému ekvivalentu je verze v angličtině o čtyři kapitoly rozšířená a na čtyřiceti stranách mapuje historii závodění s nákladními vozy Tatra. Na obálce se potom objevuje zcela nová modrá Tatra Phoenix Euro 6 modelového ročníku 2018.

Nejen pro našince je ovšem zajímavější druhá a zcela nová kniha, zmíněná již v úvodu. Jde o titul „Tatra znovu doma“, který vypráví příběh závodního speciálu T815 VE 6x6 „Ostrý-II“. Speciál postavený roku 1985 byl spolu se svým dvojčetem prvním vozem Tatra, vyslaným na jeden z nejtěžších závodů světa – Rallye Dakar ročník 1986. Poté co si vůz odbyl svou namáhavou závodní premiéru, ztratil se automobilce na 30 let z dohledu a prošel rukama několika různých majitelů. Teprve před pár lety se vrátil do domovské továrny, kde byl zcela zrenovován do původního stavu a stal se součástí nové sbírky kopřivnického podniku.

A poslední součástí letošního tatrováckého nadělení je kalendář pro nadcházející rok. Ten nese podtitul „Zachraňuje životy a majetek“ a mapuje 110 let od vzniku prvních vozů NW a Tatra pro hasiče a záchranáře. Na každý měsíc je tedy připraven jeden z historických kusů.

 

Můžeme vám pomoci s výběrem vozu?

Volejte +420 778 44 77 41