Iveco Daily třetí generace jako ojetina

Zpět na kategorii


Iveco Daily se vždy řadilo do nabídky velkých dodávek, stejně jako třeba Mercedes-Benz Sprinter a další vozidla podobných rozměrů. Verze vyráběná mezi lety 2000-2006 se stala již třetí generací a oproti svým předchůdcům se nesla v duchu výrazného technického pokroku. Spolu s modernizací a turbodmychadlem přeplňovanými motory zmizelo z názvu označení TurboDaily, jenž bylo v případě minulých generací výsadou exemplářů s turbomotorem.

Během šestileté výroby bylo Daily nabízeno v řadě různých provedení karoserie, díky čemuž je nabídka bohatá i na trhu ojetin. Nejčastější verzí je velké provedení s vysokou střechou a dlouhým rozvorem, které se i dnes řadí k tomu lepšímu, co lze mezi velkými dodávkami nalézt. Výjimkou na trhu nejsou ani varianty určené pro přepravu osob.

Výbava

Po stránce výbavy bylo Iveco Daily čistě pracovní dodávkou, tudíž nemá smysl doufat v luxusnější výbavu. Podobně jako u většiny dodávkových vozů výrobce odsunul výbavu do pozadí a nabízí jen základní prvky.

Motorizace

Z počátku výroby se v nabídce objevil 2,8-litrový diesel, který byl ve standardním provedení atmosférický a disponoval výkonem 66 kW. Přeplňovaná varianta dosahovala nejvyššího výkonu 78 kW a varianta doplněná vstřikováním paliva Common Rail dosahovala až 92 kW. Postupem výroby nabídku rozšířila další přeplňovaná verze, jenž disponovala turbodmychadlem s variabilní geometriílopatek a slibovala nejvyšší výkon až 107 kW. V rámci modernizace v roce 2003 nabídku rozšířila dvojice slabších motorů o objemu 2,3 litru a výkonu 74 a 88 kW. V roce 2004 byly představeny poslední motorizace, které se staly vrcholem nabídky. Třílitrové turbodiesely dosahovaly výkonu 100 a 122 kW.  

Poruchy

Pokud je nám známo, tak se Ivecu Daily velké notorické poruchy vyhýbají. Přestože motory mohou mít sklony k nadměrné spotřebě oleje, mnoho závad může být způsobeno přístupem předchozích majitelů. Vhodným příkladem mohou být například vstřikovače paliva, které se mohou zanášet a následně poškozovat vlivem používání levné nekvalitní nafty. Ani těmto dodávkám se pak nevyhýbá koroze. Na druhou stranu třeba naddimenzované podvozkové díly zůstávají u velké spousty aut v dobré kondici, neboť u Daily se počítá s vyšším zatížením a přetěžováním.

 

Můžeme vám pomoci s výběrem vozu?

Volejte +420 778 44 77 41

-->