Nový Opel Combo-e – malý dodávkový elektromobil, který ujede až 275 km a uveze 800 kg!

Zpět na kategorii


Opel neustále pokračuje ve své strategií udržitelnosti, dává přednost ekologickým technologiím a elektrifikaci svých užitkových vozů. Na baterky tak nyní lze po modelu Vivaro-e pořídit i menši model pod názvem Combo-e, který se perfektně hodí do městského provozu.

Tento nejnovější přírůstek do portfolia elektrifikovaných lehkých užitkových vozů přijíždí ve dvou délkách karoserie a na jedno nabíti ujede až 275 km. Základem je 4,4 metru s rozvorem 2785 mm, kdy je možné převážet náklad o délce až 3090 mm a objemu až 3,8 m³. Delší XL verze měří 4,75 metru s rozvorem 2975 mm pro možnost převážet náklad o délce až 3440 mm (např. dvě europalety za sebou) a objemu až 4,4 m³.

Užitečnou hmotnost uvádí značka obecně na 800 kg s možností táhnout přívěs o hmotnosti až 750 kg. Kromě těchto špičkových přepravních výkonů nabízí elektromobil Opel Combo-e ve verzi Crew Cab místo až pro čtyři pasažéry plus řidiče a stále spoustu prostoru pro náklad. Díky trakčnímu elektromotoru o výkonu 100 kW  (136 koní) s točivým momentem 260 Nm se Combo-e cítí jaké ryba ve vodě nejenom ve městech, ale i na volných silnicích. Maximální rychlost je elektronicky omezena na 130 km/h. Nejrychlejší nabíjení je pak u veřejných 100 kW stejnosměrných nabíječek, kdy lze baterie dobít na 80 procent za pouhých 30 minut.

 

Ve výbavě dodávky nechybí 8palcový infotainment, za příplatek i s navigací, standardně však nabízející možnost rozhraní Apple CarPlay a Android Auto. Po stránce bezpečnosti se objevují asistenty sledování únavy řidiče, zařízení pro bezpečné sjíždění kopců, systém udržování jízdního pruhu nebo systém stabilizace přívěsu a dvojice kamer pro širší pohled na dění za vozem.

Prodej se chystá už na podzim letošního roku. To znamená, že u nás ve Vans Centre si na nové Opel Combo-e budeme muset ještě nějakou chvíli počkat, ale jelikož se trh s užitkovými automobily vyvíjí a jde neustále dopředu, předpokládáme, že to zase tak dlouho trvat nebude.

 

Můžeme vám pomoci s výběrem vozu?

Volejte +420 778 44 77 41

-->