Profil: Hyundai H350

Zpět na kategorii


Na trhu s lehkými užitkovými dodávkami, kde figurují zejména zaběhnuté značky a jejich zaběhnuté modely, je H350 relativním nováčkem. Vůz přišel na trh teprve v roce 2015, aby konkuroval největším a nejuniverzálnějším dodávkám. Pro mnoho zájemců tak představuje relativně „svěží vítr“.

Již od počátku působení na našem trhu, kdy H350 doplnil v nabídce menší a déle prodávaný H1, byla Hyundai často vytýkána snad až nápadná podobnost s konkurenčními modely Mercedesu. Na druhou stranu je však potřeba podotknout, že v mnoha ohledech je Hyundai designově jiný a koneckonců ve světě dodávek je nahodilá podobnost vcelku běžným jevem.

Dělení a provedení

V katalogu H350 jsou k nalezení tři karosářské varianty. Nejpopulárnějším základem je klasický plechový furgon s bočními dveřmi, dále nechybí podvozek s kabinou pro nástavby a nakonec ani mikrobus pro třináct cestujících plus řidiče. U něj je zajímavostí možnost volby mezi pouze předními dveřmi (nemá druhé přední sedadlo a nastupuje se okolo řidiče), nebo předními dveřmi a bočními posuvnými dveřmi (má sedadlo spolujezdce a nastupuje se do druhé řady).

K dispozici jsou zároveň i dva rozvory – kratší o délce 3435 mm a delší o délce 3670 mm. Vezmeme-li v potaz plechový furgon, s kratším rozvorem dostáváme délku nákladového prostoru 2985 mm, celkový objem 10,5 m3 a místo na čtyři europalety. S delším rozvorem je to potom 3665 mm, objem 12,9 m3 a místo pro pět europalet. Drobnou nevýhodou však může být pouze jedna výška střechy.

Jak již číslovky v názvu napovídají, maximální povolená hmotnost pro všechny verze H350 činí 3500 kilogramů. Výjimkou je jen minibus, jež lze zatížit až na 4000 kilogramů. Všechna provedení utáhnou přívěs o hmotnosti 3,5 tuny, minibus potom 2,5 tuny.

Motorizace

Stejně jako v oblasti provedení, je i pod kapotou výběr oproti konkurenci o něco skromnější. Konkrétně nabízí Hyundai jen jediný motor, a sice čtyřválcový turbodiesel 2.5 CRDi se vstřikováním Common Rail a s SCR katalyzátorem, využívajícím vstřikování kapaliny AdBlue. Její nádržka je u verzí Van a minibus na 22 litrů, u podvozku potom na 25 litrů.

Pohonnou jednotku lze ovšem zakoupit se dvěma různými výkony. Základní verze si vystačí se 110 kW a 373 Nm točivého momentu, silnější potom se 125 kW a 422 Nm. Motor je vždy umístěn vpředu podélně a pohání zadní nápravu skrze šestistupňovou ruční převodovku. Za příplatek je k mání také nižší převodový poměr pro sílu ve vyšším zatížení.

Za účelem úspory paliva disponuje H350 příplatkovým systémem stop-start, zhasínajícím motor při stání. Kombinovaná spotřeba pro základní provedení činí 7,8 litru v kombinovaném cyklu.

Výbava

I přes nízké modelové stáří, řadí se výbava H350 spíše mezi strohé. Základní výbava Entry je skutečně pouhým základem bez rádia, klimatizace nebo tří míst v kabině, ačkoliv některé prvky lze připlatit v rámci paketu Plus.

O něco lépe je na tom druhá výbava Classic, nabízející více odkládacích prostor, nastavitelný volant, tempomat nebo rádio s MP3 a USB přehrávačem. V rámci paketu Profi lze dále připlatit i za klimatizaci, odpružené a vyhřívané sedadlo, nakládací schůdek nebo zadní dveře otevíratelné do úhlu 270° (pouze u delšího rozvoru).

Vyloženě komfortní prvky, jako třeba integrovaná navigace s dotykovým displejem, ovládání rádia na volantu, mlhové světlomety nebo automatické světlomety se stěrači, je nutné hledat až u vrcholné výbavy Comfort s příplatkovým paketem Premium. Ze strany jízdních asistentů se zde nachází pouze varování před vyjetím z jízdního pruhu a parkovací asistenty s couvací kamerou.

Za příplatek je k mání ještě přestavba na šestimístnou dodávku s pevnými či vyjímatelnými sedadly ve druhé řadě.

Ceny a záruky

Nejlevnější provedení H350, tedy krátká dodávka se slabším motorem a v nejnižší výbavě Entry, startuje na částce 649 000 korun bez DPH.

Záruka je standardně tříletá a bez omezení kilometrů, ačkoliv za symbolickou jednu korunu nabízí Hyundai i pětiletou záruku s omezením na 200 000 kilometrů a asistenční služby na pět let. Servisní balíčky k mání nejsou.

 

Můžeme vám pomoci s výběrem vozu?

Volejte +420 778 44 77 41

-->