Renault ukázal prototyp vodíkové dodávky Master Van H2-TECH

Zpět na kategorii


Tyto prototypy jsou první konkrétní ilustrací kompletního a unikátního HYVIA ekosystému, který je zaměřen na produkci a distribuci zeleného vodíku s řadou užitkových vozidel, které pohání palivové články.

Elektrická vodíková dodávka Renault Master Van H2-TECH je vybavena 30kW palivovým článkem, 33kWh baterií a nádrží, která obsahuje 6 kg vodíku (4 nádrže/1,5 kg). Nabízí velký prostor pro přepravu zboží, objem 12 m3 a dojezd 500 km. Dostupný bude od roku 2022.


Renault Master Van H2-TECH je velká dodávka pro transport zboží či potravin, s objemem 12 m3 a dojezdem až 500 km, dostupný na vybraných trzích, pro nás zatím není jednoznačně řečeno kdy, od roku 2022. Vyrábět se bude ve Francii.

Samotný Renault Master Van se vyrábí v závodě Batilly, elektrická a vodíková integrace se realizuje PVI, dceřinou společností Skupiny Renault v Gretz-Armainvilliers. Motor se vyrábí v závodě v Cleon. Palivový článek na konci roku začne montáž v Renault Flins závodě na konci tohoto roku. o Vodíkové nádrže dodá Faurecia.¨

Prototyp vodíkové tankovací stanice 

o Tankovací stanice společnosti HYVIA umožňuje rychlejší tankování: přibližně 5 minut, proces je  tak jednoduchý jako termické tankování a maximalizuje dostupnost vozidla.  

o Stanice funguje přibližně takto:  

✓ Dodávaný vodík se bude vyrábět na místě pomocí vodní elektrolýzy nebo se bude  hromadně dodávat pomocí plynových trubicových přívěsů. 

✓ Systém stlačí H2, uschová jej a pak jej v případě potřeby vydá do vozidla. 

o Všechno je to bezpečné, systém splňuje všechny potřebné předpisy. 

o Vodíkové tankovací stanice budou k dispozici k pronájmu či zakoupení. 

o Tankovací stanice společnosti HYVIA se začne vyrábět ve Francii, v závodě Renault Flins na konci  tohoto roku.  

Kompletní a jedinečný ekosystém HYVIA 

Tyto prototypy ilustrují kompletní HYVIA ekosystém, který zahrnuje zelenou vodíkovou produkci  (elektrolýzu) a distribuci (Vodíkové tankovací stanice) pro řadu LCV vozidel, které pohánějí palivové články (Dodávka, podvozek a Citybus).

Zdroj: Hybrid.cz, foto: media.renault.cz

 

Můžeme vám pomoci s výběrem vozu?

Volejte +420 778 44 77 41