Profil: Fiat Ducato

Zpět na kategorii


Ducato od italského Fiatu se řadí mezi stálice evropského trhu s velkými dodávkami. Vůz vyvinutý společnými silami koncernů FCA (Fiat-Chrysler Automobiles) a PSA (Peugeot-Citroën), se prodává coby třetí generace od roku 2006. V roce 2014 potom prodělalo Ducato rozsáhlý facelift a v inovované podobě existuje dodnes.

Jak bylo řečeno, Ducato je společným produktem dvou velkých koncernů, což znamená, že má na trhu i pokrevní dvojčata. Konkrétně se jedná o Citroën Jumper, Peugeot Boxer a na americkém trhu také o Ram ProMaster. Spolu s Ducatem je tato čtveřice vozů prakticky shodná v technice i výbavě.

Dělení a provedení

V oblasti nabídky verzí, poskytuje divize Fiat Professional v případě Ducata „full servis“. Zákazníci si mohou svoje Ducato konfigurovat ve čtyřech různých základních variantách, tedy coby plechovou dodávku (furgon), kombinovanou dodávku pro 9 lidí a náklad, valník nebo jako podvozek pro další nástavby.

K mání jsou celkem tři rozvory – konkrétně 3000, 3450 a 4035 mm, dále čtyři délky od 4963 po 5998 mm a tři výšky od 2254 mm po 2779 mm. Maximální délka ložného prostoru činí 4070 mm, k dispozici jsou zajišťovací oka a kotvící body v podlaze. Celkem osm objemů sahá od 8 do 17 m3.

Základní verze s nosností od 2800 do 3500 kilogramů mají standardní zavěšení, verze s nosností až 4250 kilogramů potom dostaly přídomek Maxi a disponují zesílenými nápravami. Užitečná hmotnost se pohybuje mezi 1000 a 2200 kilogramy.

Motorizace

Pod kapotou Ducata najdeme vždy jeden z celkem pěti čtyřválcových turbodieselů MultiJet, případně speciální verzi agregátu uzpůsobenou na pohon na zemní plyn (CNG). Základní dvoulitr má výkon 85 kW, větší motor o objemu 2,3 litru potom 96 nebo 109 kW. Silnější verze může být navíc ve verzi Ecojet, vybavené systémem Start&Stop a dalšími opatřeními pro úsporu paliva.

Vůbec nejvýkonnější jednotkou je třílitr o výkonu 132 kW, která přidává i příplatkovou automatickou robotizovanou převodovku Comfort-Matic se šesti stupni. Všechny ostatní motory jsou k mání pouze s manuálem.

Nejúspornější je Ducato s motorem Ecojet, kdy nabízí normovanou spotřebu pouze 5,7 litru na sto kilometrů. Proměnlivý servisní interval je nastaven až na 48 000 kilometrů, případně na dva roky.

Výbava

Základní výbava Ducata je typicky prostá, zahrnuje jen přípravu na autorádio, centrální zamykání s dálkovým ovládáním, denní svícení, elektricky ovládaná zrcátka s vyhříváním nebo poklice kol.

Za příplatky lze však dostat velké množství funkčních či komfortních prvků. K mání je třeba automatická navigace, nezávislé topení, navigace, couvací kamera, ale i vzduchové zadní odpružení, tempomat nebo obložení boků nákladového prostoru. Zajímavostí je i systém Traction+, přenášející točivý moment z prokluzujícího kola na kolo s adhezí. Ducato se tak snadněji rozjíždí při zhoršených podmínkách.

Ze strany jízdních asistentů nabízí Ducato kromě zmiňovaného tempomatu ještě rozpoznávání dopravních značek, varování při vybočení z jízdního pruhu, automatické přepínání rychlosti, dešťový senzor nebo asistent rozjezdu do kopce.

Nezbytnou nutností je samozřejmě systém přihrádek a odkládacích prostor v interiéru. Vozy s klimatizací mají navíc klimatizovanou přihrádku před spolujezdcem, určenou na velkou PET lahev.

Záruka

Standardní záruka je stanovena na 2 roky bez omezení kilometrů. Dále dává Fiat Professional záruku 3 roky za lak a 8 let na prorezivění karoserie. 2 roky je také každému majiteli k dispozici non-stop asistenční služba, platná pro celou Evropu. Ceníková cena startuje na částce 551 500 korun.

 

Můžeme vám pomoci s výběrem vozu?

Volejte +420 778 44 77 41

-->